niedziela, czerwca 30, 2013

A bo nauczyciele to za mało pracują

Poirytowałam się, słuchając lokalnego radia. Pan samorządowiec postulował, żeby nauczyciele pracowali od 8 do 16, lekcji tyle co jest, reszta czasu na samokształcenie, poprawianie klasówek i tak dalej.
Siedzę tak i myślę - czy pan kiedykolwiek był w pokoju nauczycielskim w dowolnej szkole - takim, w którym ma się maleńką szafeczkę na słoik z kawą (albo i nie) a krzeseł jest mniej, niż głów w gronie? Gdyby istniały pracownie dla nauczycieli, choćby na przykład dla zespołu przedmiotowego, gdzie można mieć swoją biblioteczkę i tak dalej, gdzie jest komputer z drukarką i internetem, to można by zacząć rozmawiać o 40-gdzinnym tygodniu pracy (z któego nauczyciel mógłby sobie odbijać wycieczki (bo wtedy pracuje 24h/dobę) czy doszkalanie.
A jakby do kompletu uwolnić rynek pracy nauczycieli i zlikwidować rządzącą szkołą biurokrację i papierologię...

...To może nawet chciałabym wrócić do zawodu.

2 komentarze:

Lena MadHatter pisze...

popieram w całej rozciągłości! i z całego serca życzę nauczycielom normalnych warunków pracy, w tym czasu i pieniędzy na kółka zainteresowań (tak tak, ja jestem z tych czasów, kiedy do szkoły chodziło się również po to by mieć frajdę, a nie tylko na lekcje ;-))

kachazet pisze...

Nie wiem, co by się musiało stać, żeby nauczyciele mieli normalne warunki pracy. Nie uczę zaledwie 1,5 roku, ale do szkoły raczej wrócić bym nie chciała. I nie, nie przez dzieciaki, tylko właśnie przez tę papierologię i coraz to mądrzejsze pomysły ministerialne i samorządowe.