czwartek, kwietnia 30, 2009

Kino krzepiące


Ostatnio się krzepię. Wiadomo, cukier krzepi, wódka lepiej, ale u mnie padło na filmy - bo cukru to już chyba zjadłam dawkę za jakieś kolejne 20 lat życia.
Pierwsza pigułka to "Women" z moją ulubioną blondynką. I paroma innymi aktorkami, które są urocze/wredne/zabawne/antypatyczne/sympatyczne.
Film zrobiony przez kobiety, występują tylko kobiety i jest o tym, jakie rodzaje układów miedzy kobietami mogą występować, do czego to prowadzi i że co prawda nie wszystko dobrze się kończy, bo nie wszystko musi, ale danie samej sobie szansy pomaga wyjść na prostą.

czwartek, kwietnia 23, 2009

Zapora Hoovera

Ja: czy odczuwasz taki trynd, że jak kobieta ma dobry humor, to jej rodzina ma dobry humor, a jak kobieta ma zły, to rodzina się odyma i obraża?
Ona:
trynd? trynd? to jest betonowy pewniak, pierniczona zapora Hoovera po prostu!! Która zresztą doprowadza mnie do szału. Jak jestem zła chciałabym pociechy, a tymczasem jak mnie siada humor i robię się warkliwa, chłop robi sie warkliwy do kwadratu, po dzieciach się wścieka i efekt jest taki, ze zamiast się spokojne powkurzać i zostać popocieszana, musze sama się zbierać i pocieszać chłopa :[

niedziela, kwietnia 12, 2009

Spowiedź :)

Jestem ateistką z dziada-pradziada, nigdy nie byłam częścią religii chrześcijańskiej i być nie zamierzam.
Śledzę z zapartym tchem programy dokumentalne o pochodzeniu chrześcijaństwa, Jezusie i jego czasach, podobnie jak pasjonują mnie mity celtyckie, japońskie i inne.
Dziecko z koszyczkiem było. Bo i czemu nie? To atrakcja dla dziecka. Tak samo jak sypanie kwiatków na procesji. Gdyby w naszej okolic odbywały się obrzędy innych religii i kultów, też pewnie byśmy tam trafili.
I nie odstawiam talibskich cyrków z nienawidzeniem czarnych, ignorowaniem świąt itp. W grudniu mieliśmy choinkę i karpia, a nawet Młoda skądeś dostała taką małą, ładniutką stajenkę. W czerwcu puszczaliśmy wianki. Równym szacunkiem darzymy wszystkie kulty, braki kultów i przekonania, jeśli nie naruszają naszej godności i wolności osobistej (o definicji wolności możemy pogadać w osobnym wątku, to byłby mega offtop). No i krzyże wszędzie ociupinkę tę wolność naruszają, ale jedynie ociupinkę, jak ludziom z tym jest cool, niech mają. Nb. moja teściowa, katoliczka, uważa krzyż za symbol przynoszący pecha, takie coś, czego w domu się mieć nie powinno. Kiedy nosiłam kiedyś krzyżyk na szyi, skrzyczała mnie nie za profanację ;) a za pechowy symbol i kazała nosić medalik z Marią. (Krzyżyk, bardzo gładki i prosty, uważam za coś prześlicznego, doskonały motyw geometryczny, tak jak opłatek nie ma dla mnie nic ze świętości, ale stanowi symbol bliskości i więzi międzyludzkich.)
Mówiąc krótko - jestem ateistką zasymilowaną, na walce mi nie zależy. Bo walcząc staję na jednym poziomie z walczącymi dewotami. A nie chcę być do nich porównywana. Dopóki nikt mi nie przeszkadza w byciu sobą, inne rzeczy ani mnie grzębią ani zieją.
I jakoś nie przeraża mnie katecheza w przedszkolu - w homogenicznym środowisku niezapisanie dziecka na religię oznaczać będzie osamotnienie tego dziecka w czasie zajęć, odseparowanie go od grupy. A to znacznie bardziej nie podoba mi się, niż wmawianie dziecku, że codzienny pacierz jest Absolutną Koniecznością. Młoda mimo 3,5 roku jest świadoma, ze ludzie mają różne przekonania i ze to jest ok.

Nasze święta to tradycyjne potrawy, koszyczek, pisanki, palmy, Mesjasz Hendla i radość z bycia razem :) I śmigus naturalnie. Bo po dyngusie nie chodzimy ;)